24 Mart-1 Nisan 2014: Şahsuvaroğlu Ssangyong Teknisyenleri Eğitimi

24 Mart-1 Nisan 2014 tarihlerinde Şahsuvaroğlu Ssangyong Teknisyenleri ile GMY teknik ekibi, servis teknisyenleri eğitiminde buluştu. Şahsuvaroğlu Ssangyong Maltepe Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen eğitime yaklaşık 50 servis teknisyeni ve eğitim birimi, GMY teknik ekibinden Emre Can Çiçin, Sururi Demiralp, Yunus Emre Çakar katıldı.

Eğitim seminerlerinde mekanik motor arızaları, yeni nesil motorlardaki değişiklikler ve bunların teknisyenlere yarattığı problemler hakkında şu konuların üzerinden geçildi;

- Yeni nesil motorlarda oluşan mekanik arızalar ve teşhis yöntemleri

- Belirli motor gruplarının epidemik arızaları

- Uygun olmayan yağ ve yakıt kullanılması durumunda motor parçaları üzerinde oluşan hasarlar

- Revizyon öncesi ölçümler ve doğru teşhis

- Revizyon işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler

- Turbo sistemi arızaları ve motora etkisi

- Rektifiye atölyelerinde gerçekleşen işlemler

- Yağ eksiltme – piston-segman-yüzey mekanizması

- Revizyondan gelen bir motorun montaj öncesi ölçüsel kontrolü

- Civataların torklanması ve önemi

Seminerlerin her bölümün sonunda soru-cevap kısmı yer aldı. Burada katılımcıların yoğun ilgisi ile seminerdeki konuların pekiştirilmesine imkan tanındı. GMY ekibi servis teknisyenlerinden geri bildirimler alarak servislerin toplam kalitesinin arttırılması yönündeki fırsatları not alma şansı buldu.

Şahsuvaroğlu Ssangyong sorumluları seminerlerin teorik ve pratik konuları birleştirmeleri yönünden teknisyenler için çok faydalı olduğunu belirttiler. Bu noktada biz de Şahsuvaroğlu Ssangyong teknik ekibine birçok üreticiye örnek olacak bu çalışmaya imkân sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemde işbirliğimiz artarak devam edecektir.

 

Bunlara da göz atabilirsiniz ?