27 Mayıs - 06 Haziran 2014: Hyundai Teknisyenleri Eğitim Semineri

27 Mayıs – 06 Haziran 2014 tarihleri arasında Hyundai Assan Teknisyenleri ile GMY teknik ekibi, servis teknisyenleri eğitimlerinde buluştu. “Doğru Motor Onarımı” konulu eğitim 4 farklı modülde sunuldu. Her bir modülde 16 Hyundai serivs teknisyeninin katılımının gerçekleştiği eğitimlerin ilki 27 Mayıs 2014’de, Hyundai Assan eğitim merkezinde gerçekleşti. Eğitime GMY teknik ekibinden Emre Can Çiçin, Yunus Emre Çakar, Mesut Meletli ve Selçuk Palut katıldılar.

Eğitim seminerlerinde doğrum motor onarımı, mekanik motor arızaları, yeni nesil motorlardaki değişiklikler ve bunların teknisyenlere yarattığı problemler hakkında şu konuların üzerinden de geçildi;

- Doğru Yatak Seçimi
- Yeni nesil motorlarda oluşan mekanik arızalar ve teşhis yöntemleri
- Belirli motor gruplarının epidemik arızaları
- Uygun olmayan yağ ve yakıt kullanılması durumunda motor parçaları üzerinde oluşan hasarlar
- Revizyon öncesi ölçümler ve doğru teşhis
- Revizyon işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler
- Turbo sistemi arızaları ve motora etkisi
- Rektifiye atölyelerinde gerçekleşen işlemler
- Yağ eksiltme – piston-segman-yüzey mekanizması
- Revizyondan gelen bir motorun montaj öncesi ölçüsel kontrolü
- Civataların torklanması ve önemi

Seminerlerin her bölümün sonunda soru-cevap kısmı yer aldı. Burada katılımcıların yoğun ilgisi ile seminerdeki konuların pekiştirilmesine imkan tanındı. GMY ekibi servis teknisyenlerinden geri bildirimler alarak servislerin toplam kalitesinin arttırılması yönündeki fırsatları not alma şansı buldu.

Hyundai Assan eğitim birimi seminerlerin teorik ve pratik konuları birleştirmeleri yönünden teknisyenler için çok faydalı olduğunu belirttiler. Bu noktada biz de Hyundai Assan teknik ekibine birçok üreticiye örnek olacak bu çalışmaya imkân sağladıkları için teşekkür ediyoruz.

 

Bunlara da göz atabilirsiniz ?